HYDRAULIKA SIŁOWA

Chłodnice olejowe

Chłodnice olejowe w układach hydraulicznych zapobiegają niepożądanemu przegrzaniu się cieczy, które mogłoby spowodować degradację i utratę właściwości oleju oraz uszkodzenie uszczelnień jego poszczególnych podzespołów. W naszej ofercie znajdują się chłodnice powietrzno-olejowe oraz wodno-olejowe, wykonane z wysokiej jakości elementów. W celu doboru odpowiedniej chłodnicy do układu prosimy o kontakt z naszym działem projektowym.

Chłodnice powietrzno-olejowe wykonywane są na bazie aluminiowych korpusów, które zapewniają wysoki współczynnik wymiany ciepła oraz relatywnie niedużą wagę. Wentylatory mogą pracować na napięcia 12 i 24V DC oraz 230 i 400V AC, a także mogą być napędzane zewnętrznym silnikiem hydraulicznym lub elektrycznym.

Chłodnice wodno-olejowe charakteryzuje bardzo wysoka wydajność chłodzenia, przy stosunkowo małych gabarytach. Jako chłodziwo można wykorzystać nie tylko wodę ale i także inne ciecze typowe dla chłodnictwa (np. roztwory na bazie glikolu).

Ofertujemy również projektowanie oraz wykonywanie zautomatyzowanych instalacji chłodzenia układów hydraulicznych i agregatów, również w skali całego zakładu produkcyjnego. Po więcej szczegółów zapraszamy do zakładki ‘projektowanie’ lub prosimy o kontakt z działem projektowym.

chlodnice-powietrzno-olejowe 

chłodnice wodno-olejowe