HYDRAULIKA SIŁOWA

Pompy hydrauliczne

W układach hydraulicznych pompy stanowią źródło ciśnienia oraz przepływu cieczy. W zależności od wybranego typu oraz wielkości pompy jesteśmy w stanie uzyskać wymagane parametry pracy.

silowniki cylindryczne 

silowniki iso 

Pompy ręczne stosowane są przede wszystkim wtedy, gdy nie ma możliwości użycia do zasilania silnika elektrycznego lub spalinowego. Można je łatwo przenosić i stosować w niemalże każdych warunkach. Niestety ze względu na charakter pracy można nimi zasilać tylko siłowniki hydrauliczne.

Pompy zębate mają największy udział na rynku pomp hydraulicznych. Są wydajne, niedrogie i można osiągnąć z nimi zarówno spore przepływy jak i wysokie ciśnienia. Do ich wad można zaliczyć spory hałas oraz brak możliwości regulacji wydatku.

Pompy łopatkowe charakteryzuje cicha praca i duże wydajności przepływu. Można w nich także regulować wydatek, niestety ciśnienie jakie są stanie osiągnąć nie są niższe niż w przypadku pomp zębatych.

Pompy wielotłoczkowe są w stanie uzyskać bardzo wysokie ciśnienia pracy oraz duże wydajności. Możliwa jest również regulacja wydatku. Są jednak drogie oraz wrażliwe na zanieczyszczenia w oleju.